NUO ŠIOL „EVOQUE“ IR „DISCOVERY SPORT“ VISUREIGIAMS GALIMA RINKTIS IR PAKRAUNAMO HIBRIDO VARIKLĮ BEI NAUJĄJĄ INFORMACIJOS IR PRAMOGŲ SISTEMĄ
PERKAMIAUSI AUTOMOBILIŲ GAMINTOJO „LAND ROVER“ MIESTO VISUREIGIAI „RANGE ROVER EVOQUE“ IR „DISCOVERY SPORT“ NUO ŠIOL DAR EFEKTYVESNI IR IŠMANESNI: JUOSE GALI BŪTI DIEGIAMA PAŽANGIOJI INFORMACIJOS IR PRAMOGŲ SISTEMA „PIVI“ BEI HIBRIDINĖ VAROS SISTEMA SU NAUJAISIAIS EFEKTYVIAIS BENZININIAIS IR DYZELINIAIS VARIKLIAIS.


Šiemet „Range Rover“ automobiliai švenčia 50-ąjį jubiliejų ir visus penkis dešimtmečius jie nenustojo žavėti pirkėjų savo rafinuotumu bei prabangiu stiliumi. Pirkėjams, ieškantiems tvaraus, efektyvaus, prabangaus ir kompaktiško miesto visureigio, siūlomos įkraunamosios hibridinės modelių versijos.

Be to, visureigiams numatytų variklių sąrašą papildė du efektyvūs naujos kartos ir naujo dizaino keturių cilindrų „Ingenium“ dyzeliniai varikliai, kurie gali būti derinami su hibridine varos sistema (MHEV). Automobiliuose įtaisyta MHEV sistema su diržo varomu starteriu kaupia stabdant generuojamą elektros energiją, kuri paprastai yra prarandama, ir išsaugo ją automobilyje įtaisytoje 48 V baterijoje. Ši sistema užtikrina sklandesnį automobilio paleidimo (išjungimo) sistemos veikimą, optimalias degalų sąnaudas ir leidžia vairuotojams naudotis elektrinio automobilio teikiamais privalumais, nesijaudinant dėl būtinybės įkrauti bateriją. Naujieji 165 AG ir 200 AG varikliai yra galingesni ir efektyvesni nei jų pirmtakai, tačiau į aplinką išmeta vos 158 g/kmΔ CO2 ir užtikrina nuo 6,0 l/100 km degalų sąnaudas (modelio versija „Range Rover Evoque“). Modelio versija „Discovery Sport“ į aplinką išmeta nuo 165 g/kmΔ CO2 ir užtikrina nuo 6,3 l/100 km degalų sąnaudas.Pirmą kartą „Evoque“ visureigiui galima rinktis 1,5 l darbinio tūrio trijų cilindrų benzininį „Ingenium“ variklį (P160), montuojamą kartu su automatine aštuonių pavarų transmisija, pasižyminčia efektyviu ir rafinuotu veikimu. Pažangusis trijų cilindrų P160 variklis (kuris taip pat naudojamas su įkraunamąja hibridine varos sistema P300e) generuoja 160 AG (118 kW) ir 260 Nm sukimo momentą. Kartu su priekinių varančiųjų ratų sistemaΔ šis mažai sveriantis variklis užtikrina puikią pusiausvyrą tarp galios ir ekonomijos.

Būsimiesiems „Discovery Sport“ ir „Evoque“ visureigių savininkams taip pat siūlomas didelis papildomai užsakomų benzininių variklių pasirinkimas – galite rinktis P200, P250 ar P300 variklį. Visi šie varikliai gali būti derinami su MHEV varos sistema.

Abiejų modelių visureigiuose įdiegta pažangioji automobilių gamintojo „Land Rover“ informacijos ir pramogų sistema „Pivi“, įsijungianti vos tik paleidus automobilio variklį. Sistema veikia su papildomu duomenų planu ir baterija, taigi veikia nepriekaištingai greitai. Sistemos naujiniai nemokamai siunčiami belaidžiu ryšiu, naudojant automobilio kompiuteriui užsakomus duomenis, o jų diegimo laiką galite planuoti pagal asmeninius poreikius. Naujinių diegimo funkcija užtikrina, kad visada galėsite naudotis naujausiomis žemėlapių, mobiliųjų programėlių ir automobilyje įdiegtų sistemų versijomis, tačiau, norint atnaujinti programinę įrangą, nebereikės vykti pas pardavėją. Visureigiuose diegiama standartinė „Pivi“ arba pažangesnė „Pivi Pro“ sistema su integruota navigacijos sistema („Pivi Pro“ sistemą galima rinktis „S“ ir aukštesnio lygio komplektacijos modeliams). Abu sistemos variantai pagrįsti naująja technologija „Electrical Vehicle Architecture“.Klausytis muzikos ir naudotis srautinio duomenų siuntimo paslaugomis dar niekada nebuvo taip paprasta: nuo šiol mobilioji programėlė „Spotify“, naudojanti plane numatytus duomenis, yra pasiekiama pagrindiniame informacijos ir pramogų sistemos meniu lange. Be to, naudojant „Bluetooth“ ryšį, su sistema galima susieti du telefonus tuo pat metu. Automobiliuose taip pat įtaisytas belaidis mobiliųjų prietaisų įkroviklis su papildomai užsakomu telefono signalo stiprintuvu.

Keleiviai, jutikliniame ekrane įjungę naująją išmaniąją salono oro filtravimo sistemą, sulaikančią kenksmingas kietąsias daleles, tvyrančias miestų ir vietovių, kuriuose dažnai susidaro automobilių spūsčių, ore, gali patikrinti oro kokybę automobilio salone. Naujoji sistema, įtaisoma kartu su salono oro jonizavimo sistema, filtruoja kietąsias daleles, alergenus, žiedadulkes ir nemalonius kvapus. Ši sistema sulaiko itin smulkias daleles (net mažesnes nei PM2,5 kietosios dalelės). Norėdami įjungti sistemą, spauskite mygtuką „Purify“ („Filtruoti“). Oro filtravimo sistema ne tik filtruoja orą, bet ir nuolat stebi oro kokybę automobilio salone bei lygina ją su išorės oro kokybe. Stebėdami informaciją jutikliniame ekrane, galėsite būti tikri, kad oras automobilio salone yra švaresnis nei išorėje.

Penkių žvaigždučių „Euro NCAP“ įvertinimą pelniusiame „Discovery Sport“ visureigyje įdiegtos įvairios atnaujintos vairuotojui skirtos pagalbinės sistemos. Naujoji gale įrengta sistema „Rear Collision Monitor“ su integruotais radarais nuolat stebi, kas vyksta už automobilio, ir padeda sumažinti susidūrimo pasekmes keleiviams, o 3D išorinių vaizdo kamerų sistema leidžia stebėti automobilio išorę, važiuojant iki 19 mph (30 km/h) greičiu, taigi manevruoti ir važiuoti sudėtingomis sąlygomis kaip niekad paprasta.