Kviečia į „Defender“ ralio čempionatą: specialioje serijoje pakanka registruotis, atvykti ir lenktyniauti


  • Varžybos: ralio čempionatas, kuriame varžomasi „Defender“ pagrindu sukurtais bolidais, jau priima paraiškas trečiajam sezonui – jis bus rengiamas kartu su visureigių gamintoju „Bowler“.

  • Geografija: Didžiosios Britanijos čempionatas apima pasirengimą ir septynis varžybų su žvyro ir kalnų raliais etapus. Dalyviai rungsis Škotijoje, Anglijoje ir Velse.

  • Progresas:2024 m. ralio specifikacijos grindžiamos gamyklinių „Defender“ galimybėmis ir numato patobulinimus tarptautiniams renginiams.

  • Technika: visi vairuotojai varžosi specialiai paruoštais „Defender 90“ modeliais, o techninį palaikymą užtikrina patyrę „Bowler“ specialistai.

  • Konkurencija:„Bowler“ rūpinasi visa varžybų logistika, tad dalyviams pakanka atvykti ir lenktyniauti, o varžymasis vieno modelio automobiliais užtikrina aršią konkurenciją ir išryškina pilotų įgūdžius.

  • Registruokitės: jau priimamos paraiškos 2024 m. sezonui, o dalyvių skaičius – ribotas.Jau 2024-aisiais „Defender“ modelių vairuotojai vėl galės klajoti po įvairias teritorijas lenktynių režimu. Jau priimamos paraiškos dalyvauti kito sezono bekelės ralio vienu modeliu čempionate, suburiančiame tiek patyrusius, tiek debiutuojančius lenktynininkus nepamirštamų „cross country“ varžybų serijai. „Defender“ pristato šį sportinį nuotykį drauge su partneriu, visureigių gamintoju „Bowler“.

Nuo 2024 m. kovo mėnesio Didžiojoje Britanijoje bus surengti septyni trečiosios „Defender Rally“ serijos etapai, kuriuose varžovai turės galimybę išmėginti ir tobulinti savo įgūdžius ant įvairios dangos – nuo žvyro iki kalnų ralio.

Be D. Britanijos ralio serijos, dalyviai visus metus turės galimybę dalyvauti specifiniuose tarptautiniuose renginiuose. Ši koncepcija jau pasiteisino 2023-ųjų sezone. Tokia pasaulinė plėtra atveria kelius į naujas trasas, kraštovaizdžius, kultūras ir iššūkius, kur vairuotojai gali išmėginti jėgas su varžovais iš viso pasaulio.

Po dviejų labai sėkmingų sezonų „Defender Rally“ serija tobulėjo, kad galėtų suteikti komandoms puikią platformą vairavimo įgūdžiams tobulinti, jaudinantiems varžybų potyriams kaupti ir pasirengti varžytis „Defender 90“ modeliais tiek D. Britanijoje, tiek už jos ribų.

„Dėl „Land Rover“ inžinerijos specialistų meistriškumo „Defender 90“ pasižymi ypatingu tvirtumu ir dinamiškumu. Kartu su „Bowler“ DNR jis suteikia pasaulinio lygio varžybų platformą, leidžiančią sėkmingai dalyvauti aukščiausio lygio renginiuose. 2024 m. naujiena – akiratį plečiančių tarptautinių renginių gausa. Klientai patirs dar daugiau nepamirštamų automobilių sporto nuotykių“, – sako „Bowler Motors“ generalinis direktorius Calumas McKechnie.

„Bowler Defender“ bolidas yra sukurtas remiantis serijiniu „Defender 90“. Jame sumontuota ta pati patikrinta jėgos pavara kaip ir viešuosiuose keliuose aptinkamuose modeliuose.

Nuo pat pristatymo 2019 m., „Defender“ pardavimai buvo beprecedenčiai. Siekdama patenkinti didelę paklausą, šių metų pradžioje bendrovė „Jaguar Land Rover“ Nitros gamykloje Slovakijoje išplėtė gamybos pajėgumus iki trijų pamainų.

„Defender Rally“ serija puikiai demonstruoja „Defender“ ir „Bowler“ kompetenciją bei galimybes. Su 90, 110 ir 130 kėbulais siūlomas mūsų nesustabdomas 4 x 4 automobilis gali būti varomas įvairiomis galios sistemomis, įskaitant našią įkraunamąją elektrinę hibridinę. Jiems visiems įgimta ta pati „Land Rover“ DNR, o „Bowler Defender“ turi dinamišką „Defender 90“ modelio charakterį, tad šis ralio reido varžybų automobilis ne tik patvarus, bet ir smagus vairuoti. Jis patiks tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems vairuotojams“, – pažymi „Defender“ ir „Discovery“ prekių ženklų vykdomasis direktorius Markas Cameronas.

Lenktynių paketas

Varžybose norintys dalyvauti vairuotojai gali rezervuoti automobilį ir vietą D. Britanijos čempionate sumokėję nuo 118 tūkst. svarų sterlingų mokestį plius PVM. Į šį mokestį įtrauktas raliui paruoštas serijinio P300 SE modelio pagrindu sukurtas „Defender“.

Jis pasižymi 300 AG galia ir 400 Nm sukimo momentu bei ypatingomis galimybėmis bekelėje. Kiekvienas „Defender 90“ modelis gali įveikti sudėtingiausius reljefus, nes juos paruošė didelę patirtį turintys „Bowler“ specialistai.

Visaapimantis lenktynių paketas sukurtas taip, kad atitiktų griežtus Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) ir D. Britanijos automobilių federacijos reglamentus, o į visapusišką aprūpinimą užtikrinantį paketą įtrauktas startas septyniuose itin konkurencinguose D. Britanijos ralio serijos etapuose. Visiems klientams bus priskirtas specialus lenktynių technikas, vyresnysis lenktynių inžinierius ir elektros specialistais – jie pasirūpins, kad ekipažas būtų geriausiai pasirengęs varžytis.

Kiekviename etape varžybų dalyviai naudosis visapusišku aptarnavimu, apimančiu atsarginių dalių tiekimą, mobiliąsias dirbtuves ir maitinimą. Dalyviams bus sudarytos puikios sąlygos treniruotis, taip pat bus suteikta techninė pagalba bei mentorystės paslaugos, siekiant užtikrinti pilnavertį jų pasirengimą būsimiems iššūkiams.

Su laiko stygiumi susiduriantys klientai gali įsigyti „Bowler’s Full Service“ paslaugą – tuomet bus pasirūpinta visais kasdieniais varžybų aspektais. Čempionato metu „Bowler“ specialistai automobilį tvarkys, profesionaliai saugos, valys, apžiūrės ir, jei reikės, tarp kiekvieno etapo suremontuos: į kiekvieną renginį bus pristatytas lenktynėms paruoštas automobilis. Atsižvelgiant į atokią daugelio etapų vietą, ši galimybė ypač patraukli tiems klientams, kurie nori tiesiog atvykti ir lenktyniauti.

Kadangi visi varžybų dalyviai naudoja tą pačią transporto priemonės techninę įrangą, bus stipri konkurencija, o sėkmė priklausys nuo kiekvienos vairuotojų komandos sugebėjimų. 2024 m. D. Britanijos ralio serijoje dalyvaus iki 16 automobilių.

„Bowler“ ir „Jaguar Land Rover“

1985-aisiais įkurta novatoriška automobilių įmonė „Bowler Motors“ veikia Belperyje, Derbio grafystėje, D. Britanijoje. Turtingą lenktyninių visureigių kūrimo patirtį turinti „Bowler“ sulaukė tarptautinio pripažinimo dėl sėkmingų ir našių modelių gamybos.

„Bowler“ specializacija – ralio reido varžyboms skirtų bolidų gamyba. Jos kūriniai dalyvavo tokiose legendinėse varžybose kaip Dakaro ralis, Britanijos „cross country“ čempionatas ir Prancūzijos „Baja“ lenktynės. Jose dalyvavo išskirtiniai „Tomcat“, „Wildcat“ ir „Nemesis“ modeliai – visi jie sukurti legendinių „Defender 90“ ir „Defender 110“ pagrindu.

„Bowler Motors“ nuo pat įkūrimo puoselėjo glaudžius ryšius su „Land Rover“, o 2012-aisiais įforminta oficiali prekių ženklų partnerystė. Šiuo bendradarbiavimu prasidėjo populiarioji „Defender Challenge Rally“ serija, kuri buvo leidžiama 2014–2016 m. Bendros pastangos išplėtė „Bowler“ patirtį ir įtvirtino bendrovės, kaip bekelės varžybų lyderės, vaidmenį.

2019 m. gruodį „Bowler Motors“ prisijungė prie „Jaguar Land Rover“ ir tapo antrine bendrovės įmone. Ši sąjunga suteikė „Bowler“ dar daugiau išteklių ir galimybių atsinaujinti, vykdant įsipareigojimą tiekti nesustabdomus moderniausius visureigius. Tai leido gerokai išplėsti tyrimų ribas ir įskiepyti „Land Rover“ DNR į platesnio pritaikymo produktus.

Turtingą lenktynių paveldą sukaupusi ir į jaudinančią ateitį žvelgianti „Bowler“ toliau pateisina entuziastų bei įspūdžių ieškotojų lūkesčius, kurdama išskirtinai tvirtus lenktynių automobilius. Važiavimą bekele unikaliai palengvinantis naujausios kartos „Defender“ modelis suteikia tam itin tvirtą ir galingą pagrindą.