Naujasis „Range Rover Sport“ pristatytas užburiančios atmosferos renginyje

Trečiadienį, rugsėjo 14-ąją, Vilniuje vykusiame išskirtiniame renginyje pristatytas naujos kartos „Range Rover Sport“ visureigis. Sportiškiausias britų gamintojo modelis išsiskiria šiuolaikine išvaizda, dinamišku valdymu, aukščiausio lygio komfortu ir pažangiomis technologijomis, kurias diegiant buvo pagalvota ir apie patogumą važiuojant bekele.

„Naujosios kartos modelis geriausiai atskleidžia visą gamintojo potencialą. Ar vertinant jame įdiegtas technologijas, ar išplėstus sugebėjimus bekelėje, ar dizaino bei komforto sprendimus – kiekvienoje srityje galima drąsiai konstatuoti, kad tai yra pažangiausias ir didžiausių galimybių kada nors sukurtas „Range Rover Sport“, – pažymėjo „Jaguar Land Rover“ pardavimo vadovė Baltijos šalyse Vita Ryliškė.

Naujausios kartos „Range Rover Sport“ renginio dalyviams atskleistas kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“. Į šventę atvykę svečiai trumpam galėjo pasijusti lyg patekę į kitą planetą – erdvią patalpą puošė kalnus ir vulkaninius akmenis imituojančios dekoracijos.

Renginio metu vidinė pastato erdvė buvo pastebimai pakeista. Pagal pasirinktą nežemiškų objektų ir reiškinių temą buvo padabinti netgi baldai. Automobilis taip pat buvo paslėptas po vulkaninės kilmės kalną primenančia menine instaliacija, kuri atidengimo akimirką buvo išskaidyta į atskiras dalis. Grojant muzikai, instaliaciją išardė neįtikėtiną kūno plastiką ir graciją demonstravę urbanistinio šokio teatro „Low Air“ atlikėjai.

Per iškilmingą atidengimą skambėjo vieno žinomiausių šalies didžėjų, Leono Somovo, specialiai „Range Rover Sport“ debiutui parengtas naujas kūrinys. Talentingas elektroninės muzikos kompozitorius pats atliko šį kūrinį ir drauge su efektingu lazerių šou sukūrė prie vakaro temos puikiai derančią atmosferą. Įspūdį sustiprino per garso kolonėles sklindantis specialiaisiais efektais pakoreguotas balsas – jis pakeitė įprastą renginio vedėją.

Per naujausio „Range Rover“ gamos modelio pristatymą taip pat buvo demonstruojama unikali Beno Staškausko juvelyrikos dirbinių ekspozicija. Šis meistras pasirinktas neatsitiktinai – visi improvizuotoje parodoje pristatyti dirbiniai buvo pagaminti iš vulkaninių akmenų ir silikono. Drauge sujungtos šios dvi medžiagos suteikia dirbiniams unikalią tekstūrą.

Sujungė komfortą ir dinamiškumą

„Range Rover Sport“ yra dinamiškiausias britų automobilių gamintojo modelis, skirtas itin įtraukiantį vairavimą mėgstantiems vairuotojams. Tam, kad būtų išsaugotas aukščiausio lygio komfortas, naujos kartos modeliui buvo atlikti esminiai patobulinimai. Vienu iš jų tapo įvairių metalų lydinių konstrukcija (MLA-Flex), leidusi iki 35 proc. padidinti kėbulo standumą.

Išskirtinį stabilumą posūkiuose užtikrina per 48 voltų sistemą valdomi aktyvūs stabilizatoriai. Pastarieji atlaiko net iki 1 400 Nm sukimo momentą, todėl vairuotojai galės jaustis ramūs dėl visureigio galimybių, net ir didesniu greičiu įveikdami posūkius.

Svarbiausiu naujos kartos „Range Rover Sport“ važiuoklės patobulinimu laikoma dinamiškai valdoma naujos kartos pneumatinė pakaba. Pagal jutiklių duomenis akimirksniu keičiamas specialių spyruoklių standumas leidžia užtikrinti prekių ženklui būdingą aukščiausio lygio komfortą ir dinamišką vairavimą.

Naujieji amortizatoriai su dvigubų vožtuvų spyruoklėmis komfortiškai slopina kėbulo svyravimus. Sistema stebi įvairius išorinius veiksnius ir pagal daviklių duomenis iki 500 kartų per sekundę perskaičiuoja darbines charakteristikas. Tai leidžia aktyviosioms pakabos detalėms ypač tiksliai prisiderinti prie kitų technologijų ir užtikrinti geriausias dinamines savybes.

Hibridinės jėgainės ir unikalūs sprendimai

Naujos kartos „Range Rover Sport“ visureigiui siūlomas platus elektrifikuotų jėgainių asortimentas lemia tvarų dinamiškumą. Galingiausiame P510e ženklu pažymėtame iš tinklo įkraunamame hibridiniame modelyje montuojamas 3 litrų darbinio tūrio šešių cilindrų benzininis „Ingenium“ variklis, 105 kW galios elektros motoras ir 38,2 kWh talpos baterija. Bendra sistemos galia siekia 510 AG, o nuo 0 iki 100 km/val. toks visureigis pagreitėja vos per 5,4 sekundės.

Ne mažiau svarbus rodiklis – naudojant vien elektros energiją nuvažiuojamas 113 kilometrų atstumas. Realiomis sąlygomis atlikti bandymai parodė, kad, nepriklausomai nuo eismo intensyvumo ir oro sąlygų, mažiausias vien elektra įveikiamas atstumas siekia 88 kilometrus.

Naudojant ir vidaus degimo variklį, „Range Rover Sport“ įkraunamasis hibridas be sustojimo galėtų įveikti 740 kilometrų. Skaičiuojama, kad vidutinė CO2 emisija siekia tik 18 g/km. Galingiausiam įkraunamajam hibridui techniniais rodikliais menkai nusileidžia ir P440e versija.

„Range Rover Sport“ išlieka vienu geriausiai bekelei parengtų visureigių. Vairuotojams papildomo pasitikėjimo suteiks naujos kartos „Terrain Response 2“ sistema, išmaniai parenkanti tinkamiausias parinktis pagal reljefą.

Naujajame modelyje taip pat debiutuoja ir unikali technologija – prisitaikančioji greičio palaikymo sistema bekelėje. Nustačius vieną iš keturių komforto parinkčių, automobilis rieda pastoviu greičiu, o vairuotojas gali susitelkti vien į trajektorijos valdymą.

Technologiškai pažangus išliks visą naudojimo laiką

„Range Rover Sport“ tapo pirmuoju serijinės gamybos automobiliu, ant kurio kėbulo buvo įrengtas nepertraukiamas LED kontūras. Dėl šios technologijos modelis tapo dar ryškesnis ir lengviau atpažįstamas žvelgiant bet kuriuo kampu.

Dėl naujos kartos aktyviosios triukšmo slopinimo sistemos automobilio keleiviai visuomet gali lengvai susikalbėti tarpusavyje, nors ir koks važiavimo greitis. Viduje taip pat veikia pažangi oro valymo sistema. Dalelių filtravimo ir oro jonizavimo technologijos leidžia itin veiksmingai pašalinti nemalonius kvapus, sumažinti bakterijų, alergenų ir virusų kiekį.

„Range Rover Sport“ vairuotojams taip pat nebereikės sukti į servisą dėl kiekvieno programinės įrangos naujinio. Naujoji elektrinės įrangos architektūra leis nuotoliniu būdu atnaujinti net 63 skirtingų modulių programinę įrangą, tad automobilis visą eksploatacijos laikotarpį išliks technologiškai pažangus, o vartotojai galės naudotis naujausiomis paslaugomis.

Informacija apie automobilį ir visos pramogos pasiekiamos per gaubtą didelės raiškos 13,1 colio jutiklinį ekraną ir 13,7 colio įstrižainės interaktyvų prietaisų skydelį. „Pivi Pro“ multimedijos sistema perpras vartotojo įpročius ir išmaniai suasmenins svarbiausias parinktis.

„Apple CarPlay“ arba „Android Auto“ programėlės visuose „Range Rover Sport“ modeliuose nuo šiol gali būti valdomos aktyvuojant sąsają nuotoliniu būdu. Nebereikės jungti laido, o telefoną bus galima padėti ant 15 W galios belaidžio įkroviklio.

Naująjį „Range Rover Sport“ užsakyti „Land Rover“ atstovybėje galima jau dabar, automobilio kaina prasideda nuo 98 550 eurų.