Naujajam „Range Rover“ – vienas geidžiamiausių dizaino apdovanojimų

Aukščiausias įvertinimas: „Car Design Review“ žurnalas naujajam „Range Rover“ suteikė aukščiausią įvertinimą „Metų gaminamų automobilių“ kategorijoje už modernų, bet atpažįstamą dizainą.

Konkurentų pripažinimas: Vertintojų komisiją sudarė vieni geriausių dizaino specialistų visame pasaulyje, taip pat ir kitų automobilių prekių ženklų, kaip antai „Polestar“ ar „Lamborghini“, atstovai.

Daugybė apdovanojimų: Komandinis prizas už geriausias spalvas, medžiagas ir užbaigtumą atiteko „Range Rover SV“ ir „Defender“ kūrusiems specialistams, o „Jaguar Land Rover“ dizaineriui Kenui Ganui buvo įteiktas „Neatrasto talento“ apdovanojimas.

Naujasis „Range Rover“ triumfavo „Car Design News“ leidžiamos kasmetinės „Car Design Review“ knygos konkurse – laimėjo geidžiamiausią „Metų gaminamų automobilių“ nominaciją.

Ekspertų komisija, į kurią įėjo ir tokių automobilių gamybos bendrovių kaip „Polestar“, „Lamborghini“, „Volvo“ ar „Lucid“ dizaino vadovai, naująjį laimėtoją „Range Rover“ pagyrė už minimalistinį dizainą ir prabangos estetikos bei ikoniškų formų, skaičiuojančių jau 50 neprilygstamų metų, dermę.

„Mūsų vertinimu, tai yra visapusiškiausiai ištobulintas visų laikų „Range Rover“. Kolegų, atstovaujančių kitiems prekių ženklams, pripažinimas tai labai aiškiai patvirtina“, – sakė „Jaguar Land Rover Baltics“ rinkodaros vadovas Jakubas Brodewiczius.

Pagirtas už idėjos išgryninimą ir eleganciją

Devintą kartą pristatytas „Car Design Review“ yra kasmetinis spausdintas leidinys, kurį leidžia „Car Desing News“ – pagrindinis informacijos, patarimų ir įžvalgų šaltinis automobilių dizaineriams. Kruopščiai sumaketuotas, aukštos estetinės vertės „Car Design Review“ žurnalas apibendrina metinius dizaino rezultatus, pateikia vyraujančias tendencijas, naujoves, pristatymus ir įsimintinus atvejus apibendrinančią apžvalgą.

Knygoje skelbiami svarbiausi vertinimo komisijos verdiktai dėl „Metų koncepcinių“ ir „Metų gaminamų“ automobilių nominacijų bei publikuojami interviu su juos vertinusiais aukščiausio lygio dizaineriais. Taip pat išdalijami apdovanojimai, laimėti kitose smulkesnėse kategorijose.

Penktosios kartos „Range Rover“ aplenkė kitus finalininkus ir laimėjo su aiškia persvara. Leidinyje buvo vertinami automobiliai, kurių gamyba startavo tarp 2021 metų balandžio ir 2022 metų rugsėjo.

„Range Rover“ yra originalų stilių turintis prabangus visureigis. Išskirtinė naujojo „Range Rover“ forma įkūnija modernią prabangą, o elegantiškos jo proporcijos ir optimizuoti tūriai yra mūsų minimalistinio dizaino filosofijos bruožai. 2017 m. šis metodas buvo pritaikytas „Velar“ modeliui, o dabar yra regimas visoje mūsų „Range Rover“ šeimoje“, – sakė „Jaguar Land Rover“ kūrybos vadovas profesorius Gerry McGovernas.

Penktosios kartos SUV modelis – išgrynintas ir elegantiškas. Grakštumo pojūtį suteikia besiūlės, lazeriu suvirintos stogo ir kėbulo jungtys, itin lygūs paviršiai ir paslėptos jungiamosios detalės. Plaukiančiojo stogo kontūras yra istoriškai neatsiejamas nuo „Range Rover“ modelių, o atpažįstamas padalintas bagažinės dangtis pasižymi paslėptomis uždarymo linijomis – jos dar labiau paryškina automobilio detalių tikslumą.

Šis „Range Rover“ sukurtas ant naujosios adaptyviosios modulinės išilginės platformos. Ji yra pagaminta kombinuojant skirtingų rūšių metalus. Visureigis išsiskiria plačiu elektrifikuotų jėgos sistemų asortimentu, o 0,30 aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas – mažiausias tarp visų prabangių visureigių.

„Paprastas, drąsus ir elegantiškiausias prabangus SUV modelis“, – taip komentavo vertinimo komisijos narys, „Hyundai“ pasaulinio dizaino centro vadovas ir vyresnysis viceprezidentas SangYupas Lee.

„Žinodamas, kokiu iššūkiu gali tapti siekis išsaugoti išgrynintą idėją per visą procesą, reiškiu didžiausią pagarbą šiam automobiliui ir jo kūrėjams“, – antrino kitas vertinimo komisijos narys, „Polestar“ dizaino vadovas Maximilianas Missoni.

Apdovanoti talentai

„Range Rover SV“ ir „Defender“ dizaino kūrėjų komandos taip pat buvo pripažintos „Car Design News People Awards“ konkurse. Joms buvo įteiktas prizas už parinktas geriausias spalvas, medžiagas bei užbaigtumą. Šioje kategorijoje komandos buvo įvertintos už inovatyvų medžiagų ir spalvų naudojimą, kuriant stiprią, aiškią estetiką, vienijančią transporto priemonių išorės ir vidaus dizainą.

Dar kartą „Jaguar Land Rover“ vardas buvo paminėtas, kai įmonės dizaineris Kenas (Yujianas) Ganas nuskynė „Neatrasto talento“ apdovanojimą. Koventrio (Anglija) universiteto automobilių ir transporto dizaino magistrantūros absolventas kovoje dėl šio titulo pranoko kitus keturis talentingus jaunus dizainerius.