Ar galėtumėte padėti mums tobulinti savo puslapį, atsakę į trumpą klausimyną?

Land rover

LAND ROVER AUTOMOBILIŲ MAKETAI TAPS BANGLENTĖMIS

LAND ROVER AUTOMOBILIŲ MAKETAI TAPS BANGLENTĖMIS

Nulinės taršos programa siekiama tausoti aplinką

Beveik 70 metų pagrindinė Land Rover automobilių paskirtis yra padėti žmonėms įveikti sunkiausias pasaulio bekelės trasas. Šiandien britų koncerno žvilgsnis krypsta į vandenyną. Land Rover pristato naują projektą Waste to Wave, kurio misija – į banglentes perdirbti iš poliuretano gaminamus koncerno automobilių maketus. 

Ši iniciatyva – tai Land Rover ilgalaikės zero waste strategijos, pagal kurią koncernas siekia maksimaliai sumažinti poveikį aplinkai, dalis.

Skaičiuojama, jog į vandenynus kasmet išmetama maždaug 8 milijonai tonų plastiko, kuriam visiškai suirti reikia 500 metų. Siekdamas atkreipti dėmesį į šią problemą ir sumažinti atliekų poveikį aplinkai, automobilių koncernas Land Rover pristato banglenčių ir irklų liniją, pagamintą iš perdirbto poliuretano, naudojamo automobilių ir jų dalių maketų gamyboje.

Kiekvieno automobilio dizaino kūrimo procese yra naudojamas poliuretanas ir molis – iš jų rankomis kuriami natūralaus dydžio automobilių maketai. Iki šiol automobilio maketo skeletą sudarantys polimeriniai dariniai pristačius automobilį būdavo sunaikinami, o molis perdirbamas ir panaudojamas kitų modelių gamybai. Nuo šiol visas Land Rover automobilių dizaino kūrimo procese panaudotas plastikas bus surinktas, susmulkintas ir perdirbtas į banglentes bei irklus.

Vadovaudamasis zero waste strategija koncernas Land Rover praėjusiais metais iš panaudotų automobilių maketo perdirbo 18,5 tonas molio, kurio didžiąją dalį panaudojo naujų maketų kūrimui, o likusią dalį atidavė universitetams. 

Pirmoji banglentė buvo sukurta perdirbus panaudotą naujojo Discovery Sport dizaino maketą. Ją išbandė Anglijos moterų atvirojo banglenčių čempionato nugalėtoja Lucy Campbell.

© Inchcape Motors Finland Oy

Ar galėtumėte padėti mums tobulinti savo puslapį, atsakę į trumpą klausimyną?

Land rover